KAS TEADSITE?

Igal aastal jääb maailmas UV-kiirguse mõju tagajärjel pimedaks 3,2 miljonit inimest

 

 

 

KAS TEADSITE?

Igal aastal jääb maailmas UV-kiirguse mõju tagajärjel pimedaks 3,2 miljonit inimest

 

 

 

Kas teil on meeles oma silmi kaitsta?

Me teame, et päike võib olla kahjulik nahale, aga kas teadsite, et nii päikesekiired kui kunstlik valgus võivad kahjustada ka teie silmi?

 

Ultraviolett- ja sinakaslilla valgus, mida standradsed toonita prilliläätsed ei kõrvalda, võivad põhjustada nägemise halvenemist. Sellepärast on soovitatav kaitsta silmi peegeldusvastase pinnakattega.

Sinine valgus

Sinine valgus on nähtava valguse osa, mida kiirgub nii päikesest kui ka kunstlikest valgusallikatest, nagu digiekraanid ja fluorestseeriv valgus. Seda tüüpi valgus neeldub sügavale silma ja kujutab nägemisele potentsiaalset ohtu. Sinakaslilla valgus võib soodustada teatud silmahaiguste väljakujunemist ja seda peetakse ealise maakula degeneratsiooni riski suurendavaks teguriks.

  • Sinine valgus ja ealine maakula degeneratsioon: sinakaslilla valguse kahjulik mõju võrkkesta rakkudele tuvastati alles võrdlemisi hiljuti. See võib käivitada ealise maakula degeneratsiooni (AMD) ja suurendada võrkkesta kahjustumise ohtu.
  • Sinist valgus blokeerivad prilliläätsed: sinise valguse kahjulike mõjude vältimiseks on olemas lahendus. Sinakaslilla valguse vastase kaitsega prilliläätsed filtreerivad kuni 20% sinisest valguses ja pakuvad silmadele kaitset.
  • Pidev kaitse simadele: prilliläätsed Essilor Eye Protect System filtri või Essilor Crizal Prevencia pinnakattega aitavad kaitsta silmi igapäevasest ümbrusest, nagu päikesevalgusest, sisevalgustusest ja enamikust digiekraanidest lähtuva kahjuliku sinakaslilla valguse eest.

KAS TEADSITE?

 

Sinine valgus aitab kaasa silmade digitaalseadmetest tekkivale pingele

 
Ühevaatelised Essilor Eyezen prilliläätsed leevendavad silmade pinget ja kaitsevad kahjuliku sinise valguse eest.

 
Essilor Eye Protect System filter kaitseb silmi kahjuliku sinise valguse ja UV-kiirguse eest

UV-kiired

Need on päikesest lähtuvad ultraviolettkiired. Need on nähtamatud, kuid tabavad sellegipoolest iga päev meie silmi. UV-kiirte kahjulik mõju nahale on laialt teada, kuid silmadele on need täpselt sama kahjulikud. Hankige lisateavet ultraviolettkiirguse ja oma silmade kohta, et olla kindlasti alati kaitstud.

  • 365 päeva aastas: vastupidiselt levinud arvamusele ei ole UV-kiired otseselt päikesevalguse sünonüüm. Ükskõik kui palju õues valgust on, UV-kiired on atmosfääris alati olemas. UV-kiirgus mõjutab silmi 365 päeva aastas isegi pilvise ilmaga.
  • 360° haavatavus: UV-kiired on kõikjal meie ümber, sest need võivad tagasi peegelduda ümbritsevatelt pindadelt, nagu vesi, lumi, aknad ja kõnniteed. Tegelikult tuleb otseselt päikeselt ainult pool UV-kiirgusest. Teine pool jõuab meieni kaudselt, peegeldusena läbi atmosfääris olevate pilvede või ümbritsevatelt pindadelt. Isegi kui oleme seljaga päikese poole või varjus, jõuavad UV-kiired meie silmadesse. Samamoodi nagu peame kaitsma nahka UV-kiirte eest, peame kaitsma ka oma silmi.

 Parimaks nägemiseks päikese all proovige polariseerivaid Xperio prilliläätsi, läbi mille on tagatud vähem pimestavaid valgushelke, rohkem värve ja UV-kaitse.

LUGEGE LISAKS

 Proovige Essilor Transition prilliläätsi, mis kaitsevad silmi ja tumenevad õues ning võimaldavad näha elu parimas valguses.

LUGEGE LISAKS

40% 

aastasest UV-kiirguse toimest saame otsese päikesevalguse eest varjus olles