MEIE INNOVATIIVNE LÄHENEMINE LÄHTUB OTSESELT KASUTAJATE VAJADUSTEST

 

MEIE INNOVATIIVNE LÄHENEMINE LÄHTUB OTSESELT KASUTAJATE VAJADUSTEST

 

Innovatsioonide ajajoon

Alates 1972. aastast oleme alati keskendunud innovatsioonile ning toonud turule terve rea murrangulisi tooteid eesmärgiga anda inimestele parem nägemine.

1849: Pariisi Marais' linnaosas asutatakse Pariisi Marais' linnaosas ettevõte Société des Lunetiers (Essel).

1927: Turule tuleb Stigmal prillilääts. Läätse pind arvutatakse välja matemaatilise täpsusega ja seda toodetakse stabiilse refraktsiooniindeksiga klaasist, mis annab kasutajale täiuslikult selge nägemise kogu prilliläätse ulatuses. Tõeline innovatsioon.

1931: Asutatakse ettevõte Silor.

1959: Esselis luuakse maailma esimene progresseeruv prillilääts Varilux®. See piire nihutav leiutis tähistab Essilori pikaajalise silmapaistvate optiliste prilliläätsede tootmise algust. Samal aastal leiutatakse Siloris Orma 1000 plastlääts.

1972: Pärast aastatepikkust rivaalitsemist ühinevad 1. jaanuaril Essel ja Silor ja moodustavad Essilori, mis tol hetkel on suuruselt maailma kolmas oftalmiliste prilliläätsede tootja.

1972: Teise põlvkonna progresseeruv prillilääts Varilux® 2 on disainilt täiesti asfääriline, pakkudes erinevate distantside vahel palju sujuvamaid üleminekuid ning aberratsioonid lateraalses nägemises on märksa väiksemad.

1976: Turule paisatakse Varilux® Orma plastlääts, mis on otsekui Esseli-Silori ühinemise sünergia sümbol.

1983: Orma Supra prilliläätses on plastläätse kergus ja vastupidavus hoopidele kombineeritud Supra katte kriimistuskindluse ja antistaatilisusega. See innovatsioon läätsematerjali vastupidavuses tähistab uut algust.

1988: Essilor alustab erineva pinnageomeetriaga progresseeruva prilliläätse Varilux® Multi Designi tootmist, milles sõltumata kasutaja presbüoopia astmest ja arengustaadiumist säilib lähiala laius.

1991: Turule tuuakse Transitions lääts – valgustundlik prillilääts, mis tumeneb ja läheb tagasi heledaks sõltuvalt ümbritsevatest valgustingimustest.

1992: Innovatsioonitraditsioonidele kindlaks jäädes tutvustab Essilor pinnakatte kaubamärki Crizal: kriimustuskindlat, peegeldusvastast ja määrdumiskindlat kombinatsiooni, mis viib orgaaniliste ehk plastläätsede tõhususe täiesti uuele tasemele.

1993: Essilor hakkab tootma Varilux Comfort® prilliläätsi, millega harjub kiiremini ja mille disain järgib märksa rohkem loomulikku kehaasendit, muutes nende kasutamise ergonoomilisemaks.

1998: Essilor toob turule Airwear polükarbonaatläätse, mis on erakordselt tugev, õhuke ja kerge ning kaitseb 100% UV-kiirguse eest – sama materjali kasutati NASA astronautide visiirides.

2004: Essilor hakkab tootma Varilux Ipseo®-t, esimest progresseeruvat prilliläätse, mis on kohandatud vastavalt konkreetse kasutaja silmade ja pea liikumisharjumustele.

2006: Essilor tutvustab Varilux Physio® läätsi, millel on kõrge resolutsiooniga nägemisalad kõigil distantsidel, sealhulgas ülitäpne kaugnägemine, laiem keskdistantsi ja eriti mugav lähiala.

2008: Esitletakse seadet Visioffice, millega saab mõõta igakülgsed ja täpsed andmed personaliseeritud prilliläätse valmistamiseks.

2009: Tutvustatakse Eyecode'i, mis võimaldab määrata iga prillikandja silmade asendi ainulaadse 3D-mõõtmise abil ja niimoodi läätsede toimivust maksimaalselt ära kasutada. Hakatakse tootma Crizal Fortet – kõige mitmekülgsemat pinnakatet turul: see on peegeldusvastane, määrdumis-, kriimustus- ja tolmukindel ning vetthülgav!

2010: Varilux®-i tootevalik laieneb tänu uutele tehnoloogilistele läbimurretele: Varilux® Physio 2.0 tagab tänu Wave 2.0. tehnoloogiale detailse nägemise ka hämaras ning Varilux® Comfort New Edition on kohandatud vastavalt igapäevaelu kõigile aspektidele, tagades viivitamatu nägemismugavuse vajaduseta otsida õiget nägemisala.

2012: Essilor esitleb piire nihutavat Varilux® S seeriat, kõige kaugemale arendatud progresseeruvaid prilliläätsi turul, milles on kõrvaldatud nn tasakaalutuse tunne ja mis pakuvad piiramatut nägemisvabadust igas olukorras.

2014: Essilor omandab ettevõttelt PPG Industries Transitions Opticali osakud.

2016: Eye Protect System on esimene läätsematerjalis sisalduv filter, mis kaitseb silma valguse kahjulike lainepikkuste eest, rikkumata läätse esteetilist välimust.

2017: Uus Varilux Physio 3.0 tagab aktiivse eluviisiga inimestele mugava ja ergonoomilise nägemise. Turule tulevad uue põlvkonna Varilux X seeria progresseeruvad prilliläätsed, mis vastavad uutele nägemisvajadustele, pakkudes käeulatusse jääval distantsil täielikku nägemisvabadust ja võimaldades sujuva ülemineku erinevate tegevuste vahel.